Atvirai apie paveldėjimo planavimą

Atvirai apie paveldėjimo planavimą

Nors paveldėjimo ir turto ateities planavimas šiandien yra labai aktuali tema, Lietuvoje vis dar neturime daug patirties šiuo klausimu. Todėl nenuostabu, jog tai vis dar netampa prioritetu darbų sąraše. Tiesa, paprastai atidėlioti šiuos klausimus norima ne tik dėl to, kad tai kelia ne itin lengvas ir malonias diskusijas, bet ir dėl to, jog tai – daug laiko užimantis procesas.

Vienas turtingiausių Lietuvos investuotojų ir filantropų Marius Jakulis Jason neseniai viešai paskelbė, jog net 70 proc. šeimos turto palieka savo paramos fondui. Novatoriško požiūrio verslininkas yra vienas iš nedaugelio Lietuvoje, įsteigęs savo labdaros fondą ir tikriausiai pirmasis taip viešai kalbantis apie tai, kad dalytis savo sėkme ir tam ruoštis reikia jau šiandien, o ne tik po mirties.

 

Ilgas ir gerai apgalvotas pasiruošimas yra vienas pagrindinių sėkmingo planavimo receptų. Tik pradėjus planuoti suprantama, ko šeimai ar verslui tikrai reikia, ko kiekvienas siekia ir kaip tai įgyvendinti. Pradėti planuoti tikrai niekada nebūna per anksti, tačiau per vėlai – dar ir kaip.

Paveldėjimo ir turto planavimas – tai toli gražu ne tik paveldėtojų pasirinkimas ir paskyrimas. Itin svarbu užtikrinti, kad turtas ne tik pereitų į kitas rankas, bet ir jose toliau klestėtų. Apie tai iš anksto galvoti sunkiausia būtent pirmos kartos verslininkams. „Nepaneigsime, jog dauguma sėkmingiausių verslų būtent ir prasideda nuo vieno ar kelių kertinių asmenų. Visgi siekiamybė yra turėti komandą, kuri tas vizijas supranta ir gali jas toliau plėtoti. O tokios komandos suburti ir ją siejančių tikslų numatyti per dieną nepavyks“, – kalba M. Strėlis.

Mindaugas Strėlis | Orion Wealth vadovas ir Orion partneris

Jo teigimu, Marius Jakulis Jason – puikus turto planavimo pavyzdys visiems Lietuvos verslininkams: „Džiaugiuosi, kad kartu su „Orion Wealth“ komanda galėjome prisidėti tiek prie paramos fondo įkūrimo, tiek prie šeimos turto planavimo. Prisipažinsiu, galutinę struktūrą sukurti užtruko tikrai ne vienus metus, tačiau didžiausia pridėtinė vertė neabejotinai ir yra tai, jog per šį ilgą laiką Marius kartu su šeima galėjo rinktis žmones, su kuriais nori dirbti, juos paruošti, jiems įskiepyti savo vertybes bei žinias, kurios būtinos turto tęstinumui.“

Straipsnį paruošė
Marija Kisieliūtė
Komunikacijos vadovė

Kiti straipsniai

Visos naujienos
Visos naujienos