Naujienos | 2022.02.14

Filantropinis MJJ fondas: stipendijoms jau skirta 1 251 000 Eur

Filantropinis MJJ fondas: stipendijoms jau skirta 1 251 000 Eur

2019 m. vasario 15 d. savo gimtadienio proga teisininkas, investuotojas ir filantropas Marius Jakulis Jason paskelbė apie įkurtą savo vardo ne pelno siekiantį fondą, kuriam paskyrė 3.5 mln. Eur savo šeimos turto.

Per pirmus trejus veiklos metus MJJ fondas jau paskyrė 1 251 000 Eur stipendijų paramą į Lietuvą grįžtantiems akademikams, studentams bei verslo kūrėjams, galintiems ir norintiems prisidėti prie mūsų šalies ateities kūrimo. Šiandien studentams dėsto ir tyrimus Lietuvos universitetuose bei mokslo slėniuose jau vykdo dvidešimt vienas fondo atlygio stipendijas gavęs ir į Lietuvą sugrįžęs mokslininkas.

„Kasmet fondas skelbia Mokslo konkursą ir skiria finansinį atlygį atrinktiems mokslininkas, norintiems grįžti ir Lietuvoje tęsti mokslinius tyrimus. Dvigubindami universitetų atlyginimus prisidedame prie mūsų švietimo įstaigų ir mokslo centrų konkurencingumo pritraukiant geriausius protus. Per trejus veiklos metus Mokslo stipendijoms paskirta jau daugiau nei 600 tūkst. Eur. Nuosekliai augančios tyrėjų bendruomenės patirtis, žinios, naujoviški ir universitetų bendruomenei naudingi tyrimai, taip pat savo inovacijų pagrindu ateityje sukurti verslai, – visa tai būtų stambi ekonominė pridėtinė vertė Lietuvai“, – sako MJJ fondo vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė.

Fondo stipendijas vykti studijuoti geriausių pasaulio universitetų magistro programose jau gavo 17 jaunuolių, iš viso tam skirta 371 tūkst. Eur.

Filantropinės mokslo ir žinių stipendijos skiriamos asmenims, norintiems prisidėti prie Lietuvos augimo, o fondo verslo krypties investicijos – startuoliams, kuriantiems technologinius sprendimus švietimo naujovėms, patogesnio įsidarbinimo platformoms bei mokslinių tyrimų pagrindu kuriamiems sveikatos gerovės sprendimams.

MJJ fondas jau investavo į įmones „ThermoPharma“, „Randu.lt“, „Digiklasė“ ir netrukus paskelbs savo ketvirtąją jungtinę investiciją. Per trejus metus į fondo prioritetines kryptis atitinkančius startuolius fondas investavo 180 tūkst Eur.

Praėjusiais metais MJJ fondas drauge su partneriais įsigijo Vilniaus verslo kolegiją. Ši aukštoji mokykla pasirinkta dėl jos ilgametės patirties, aukšto studentų įsidarbinimo ir darbdavių vertinimo indekso bei verslumą ugdančių studijų programų.

„MJJ fondas investuoja į švietimą, mokslą bei žinias, nes aš tikiu, jog tai yra visos mūsų šalies klestėjimo pagrindas. Šiuo pagrindu siekiame netolimoje ateityje įgyvendinti ir kitą fondui svarbią ambiciją, – sukurti programą, skirtą ruošti aukščiausio lygio svetingumo specialistus viešbučių verslui“, – teigia fondo įkūrėjas Marius Jakulis Jason.

Beveik 100 tūkst. Eur grantų suteikta ir svarbioms Lietuvai socialinėms ir švietimo iniciatyvoms, tokioms kaip mokytojų technologinio įgalinimo programa „Vedliai“, drauge su Lietuvos Junior Achievement vystomai moksleivių verslumo programai regionuose „X klasė“ ir kitoms.

MJJ fondo tvarumo užtikrinimas patikėtas „Orion Wealth“ ir investuojamas fondo kapitalas auga. Prieš trejus metus pradinis Mariaus Jakulio Jason paskirtas fondo turtas 2021 metų gruodžio mėn. siekė 8,23 mln Eur. MJJ fondo valdybos narys ir „Orion Wealth“ vadovas Mindaugas Strėlis sako, jog per pirmuosius metus išgryninta fondo kryptis, nuveikti darbai ir sukurta fondo kapitalo investicinė strategija sukūrė stiprų pagrindą tvariai organizacijos veiklai. „Svarbiausia nebijoti daryti gerų darbų garsiai ir nebijoti jų daryti šiandien. Tik pavyzdžiu galime užkrėsti vieni kitus ir tik kartu galime pasiekti stiprių rezultatų“, – sako „Orion Wealth“ vadovas, kuris drauge su fondo valdyba sieks bendrai veiklai pritraukti ir kitus filantropine veikla tikinčius verslininkus.

Daugiau apie fondo naujienas skaitykite MJJ fondo internetinėje svetainėje.

Straipsnį paruošė
Marija Kisieliūtė
Komunikacijos vadovė

Kiti straipsniai

Visos naujienos
Visos naujienos