Naujomis patalpomis pasipildęs „Erudito“ licėjus tapo didžiausia privačia mokykla Vilniaus centre

Naujomis patalpomis pasipildęs „Erudito“ licėjus tapo didžiausia privačia mokykla Vilniaus centre

Pačiame Vilniaus centre erdviose ir moderniose patalpose įsikūręs „Erudito“ licėjus toliau auga ir 2023-iųjų mokslo metus pasitiko pasipildęs naujomis patalpomis. Naujojo korpuso atidarymas spalio 23 dieną užbaigė antrąjį „Erudito“ licėjaus mokyklos etapą. 6 aukštų „Erudito“ licėjaus korpusas atidarytas šalia pirmojo mokyklos pastato ir mokyklos patalpas padidino iki 7,3 tūkst. m2. Projekto vertė siekia 17,9 mln. eurų.

„Erudito“ licėjus Vilniuje įsikūręs centre, Aguonų g. 26, ir, užbaigus antrąjį plėtros etapą, tapo didžiausia privačia mokykla sostinės centre. Drauge su partneriais „Taurus Wealth“ ir „YIT Lietuva“ įrengtos modernios specializuotos klasės, daugiafunkcės bendrosios ir laisvalaikio erdvės, ergonomiškos darbo vietos. Naujojo A energinio naudingumo klasės „Erudito“ licėjaus korpuso plotas siekia daugiau kaip 2,8 tūkst. m2. Jame įrengtos 25 klasės, bendruomenės renginių erdvė, STEAM šiuolaikinių technologijų laboratorija, suplanuota šiuolaikiška valgomoji erdvė ir kt.

Santūrus ir lakoniškas interjeras – ugdymo proceso dalis
Naujajame korpuse įrengtos daugiafunkcės erdvės bendram darbui ir interaktyvioms veikloms, dailės, muzikos klasės, 100 m2 ploto moderni STEAM šiuolaikinių technologijų laboratorija, modernios dirbtuvės, renginių erdvė ir kt. Įgyvendinant projektą, didelis dėmesys skirtas bendradarbiavimą, komandinį darbą ir tarpdiscipliniškumą įgalinantiems sprendimams, o licėjaus erdvės suprojektuotos taip, kad vidaus interjeras praturtintų ugdymo procesą.

Architektūriniais projekto sprendimais rūpinosi architektas Gintautas Natkevičius ir jo komanda. „Pats mokyklos pavadinimas rodo, kad mokykla kitokia – moderni ir solidi, taigi ir interjeras šiuolaikiškas ir santūrus. Pasirinktas kelias – ramus ir aiškus pastatas mokyklai, mokyklos viduje pasiūlėme švarią, aiškią struktūrą“, – teigia G. Natkevičius. Patalpų projektuotojas sako tikintis, kad patys vaikai ir jų buvimas bei energija atsveria interjero santūrumą ir sukuria erdvių paprastumo ir mokinių užpildymo jose balansą.

„Erudito“ licėjaus ugdymo filosofija yra progresyvi ir orientuota į visapusišką asmenybės lavinimą. Dėl to naujajam pastatui pasirinkti architektūriniai sprendimai yra modernūs, išskirtiniai ir puikiai atspindi novatorišką licėjaus ugdymo filosofiją bei ugdo mokinių estetini skonį“, – teigia „Erudito“ licėjaus įkūrėjas ir vadovas dr. Nerijus Pačėsa.

Su N. Pačėsa sutinka atidarymo proga surengtoje panelinėje diskusijoje apie visapusiškos asmenybės ugdymą dalyvavęs „Erudito“ licėjaus virtuvės šefas Gian Luca Demarco. „Aplinka gali skatinti nuobodžiauti arba gali skatinti tobulėti, mokytis“, – įsitikinęs jis. Virtuvės šefui pritaria ir „Erudito“ licėjaus nacionalinių pradinių klasių mokytoja, tarptautinio bakalaureato pradinėms klasėms programos (IB PYP) koordinatorė Dalia Valaikienė: „Erdvė gali būti suvaržyta arba išlaisvinanti. Mūsų mokyklos patalpos, jų santūri paletė ir prislopinti ramūs tonai skatina vaikų kūrybiškumą, patinka, kad yra daug permatomų sienų, kurios skatina bendradarbiavimą, daug vietos pasivaikščioti, pamatyti, atrasti. Be to, naujosios erdvės išlaisvina ir mokytoją, nes jos skirtos sklandesniam popamokinių veiklų organizavimui.“

Šiuolaikinių technologijų mokytoja Justina Rinkūnienė džiaugėsi, kad naujoji technologijų laboratorija – šviesi, erdvi, atitinkanti ergonominius reikalavimus. „Licėjaus aplinka – labai natūrali, vietomis gali atrodyti net gruboka, tačiau joje labai gražiai atsiskleidžia moksleivių kūrybiškumas, mokiniai jaučiasi tos aplinkos ir apskritai mokymosi proceso dalimi“, – sako šiuolaikinių technologijų laboratorijai vadovaujanti J. Rinkūnienė.

Renkasi investuoti į ateities lyderius

Projekto finansavimo, struktūros bei jos įgyvendinimo klausimais rūpinosi gerovės valdymo specialistai ir projekto vadovai „Taurus Wealth“, kurie pernai vadovavo ir pirmojo etapo – naujos „Erudito“ licėjaus mokyklos Vilniaus senamiestyje – statybos darbams. Įmonės duomenimis, naujo korpuso rekonstrukcijos vertė yra daugiau kaip 4 mln. eurų.

„Džiaugiamės kartu su komanda ir partneriais sėkmingai įgyvendinę dar vieną projektą, antrąjį „Erudito“ licėjaus mokyklos etapą. Džiugu, kad tiek pirmojo, tiek ir antrojo etapo metu buvo sulaukta didelio investuotojų susidomėjimo. Tai dar kartą parodė, kad šių dienų aplinkoje investuotojai ieško socialiai atsakingų investicijų, kurios prisideda prie visuomenės gerovės kūrimo. Komandos ir partnerių dėka, dirbant nuosekliai ir laikantis griežtų terminų, projektas buvo sėkmingai suvaldytas tiek finansiškai, tiek ir laiko prasme“, – teigia „Taurus Wealth“ investicinių projektų vadovas Karolis Ražukas.

Investuotojas, filantropas Marius Jakulis Jason diskusijoje teigė, jog investuoti į „Erudito“ licėjaus projektą ryžosi ne tik todėl, kad investuotojai ieško socialiai atsakingų investicijų, bet ir dėl į ateitį orientuojančios vadovo lyderystės. „Mokykla yra vaikų ateitis, todėl labai svarbi vadovo vizija, lyderio asmenybė, jis sukuria ir socialinę prasmę“, – įsitikinęs M. Jakulis Jason.
„Žvelgiame į švietimo ateitį, kurioje vis labiau nyks ribos tarp atskirų disciplinų ir klasių, o pagrindinis dėmesys teks lankstumui, kūrybiškai prieigai ir sąveikoms, mokymuisi per praktiką, technologijoms. Būtent tokią švietimo viziją atspindi ir jai pritaikytos mūsų patalpos“, – sako „Erudito“ licėjaus steigėjas ir direktorius dr. N. Pačėsa.

„Erudito“ licėjuje naujus mokslo metus pradėjo virš 900 pradinių, pagrindinių ir gimnazinių klasių moksleivių, mokykloje dirba 150 mokytojų iš beveik dvidešimties pasaulio šalių – Airijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Olandijos, Belgijos, Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos, Lenkijos, Ukrainos, Azerbaidžano, Graikijos, Gruzijos, Indijos, Kazachstano, Turkijos ir kt. Įgyvendinus antrąjį projekto etapą, planuojama, kad šis skaičius išaugs iki tūkstančio.

Naujos „Erudito“ licėjaus mokyklos statyboms Vilniuje užtikrinta papildoma 5 mln. Eur paskola
– Verslo žiniose: Vilniuje baigta „Erudito licėjaus“ pastato rekonstrukcija (2022 rugsėjis)
– STRUCTUM: Structum straipsnis

Kiti straipsniai

Visos naujienos
Visos naujienos