Rugsėjo 1-ąją Vilniaus centre duris atvers nauja ir itin moderni „Erudito Licėjaus“ mokykla

Rugsėjo 1-ąją Vilniaus centre duris atvers nauja ir itin moderni „Erudito Licėjaus“ mokykla

Aguonų g. 26 Vilniuje esančiame pastate, rugsėjo 1-ąją, po atlikto remonto, duris atveria nauja „Erudito licėjaus“ mokykla. Net 7 105 kv. m. patalpose veiksianti mokykla buvo vystoma siekiant sukurti pavyzdinę mokyklą, kuri atitinka aukščiausio lygio švietimo praktikas. „Erudito Licėjaus“ mokykla taiko išskirtines ir pasaulyje atpažįstamas bei vertinamas Kembridžo ir Tarptautinio Bakalaureato (IB) programas.

Nuo mokslo metų pradžios naujai įrengtose patalpose mokysis apie 500 Erudito licėjaus mokinių. Vėliau šis skaičius turėtų išaugti beveik iki tūkstančio. Iki šiol Erudito licėjus buvo įsikūręs dviejose pastatuose Vilniuje ir patalpose Kaune.

Siekiame, kad naujosios patalpos viršytų mokinių bei jų šeimų lūkesčius.

„Erudito licėjaus ugdymo filosofija yra progresyvi ir orientuota į visapusišką asmenybės lavinimą. Dėl to naujajam pastatui pasirinkti architektūriniai sprendimai yra modernūs, išskirtiniai ir puikiai atspindi novatorišką licėjaus ugdymo filosofiją bei ugdo mokinių estetini skonį“, – sako Erudito licėjaus įkūrėjas ir vadovas doc. dr. Nerijus Pačėsa.

„Erudito licėjaus“ atidarymo ceremonija

Naujos mokyklos atidarymas

Technologinės ir fizinės aplinkos sinergija ateities lyderiams

Itin modernios licėjaus patalpos jungs naujausia įranga aprūpintas skirtingas mokymosi erdves. Erudito licėjuje įrengtos 25 klasės, daugiafunkcinės erdvės bendram darbui ir interaktyvioms veikloms, gamtos mokslų bei technologijų laboratorija, sporto salė, baseinas, valgykla, mokykla turi ir vidinį kiemą.

Mokyklos įkūrėjai skiria daug dėmesio ne tik mokymosi metodams ir ugdymo kokybės užtikrinimui, bet ir pažangiems techniniams sprendimams: nuo išmaniųjų lentų ir planšetinių kompiuterių iki interaktyvių grindų bei 3D spausdintuvų. Aplinka sparčiai keičiasi, todėl reikia kuo anksčiau išmokti greitai įsisavinti naujas žinias, kritiškai mąstyti ir atsirinkti reikiamą informaciją. Jei vaikai turės galimybę mokytis moderniais įrankiais, didelė tikimybė, jog mokyklas paliks gausus būrys smalsių jaunuolių, savo idėjomis pakeisiančių ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį.

Erudito Licėjuje taip pat įrengtas ir baseinas, kuris leis užtikrinti ne tik vaikų fizinį aktyvumą. Baseinas pastaraisiais metais tapo viena geidžiamiausių pomokyklinių veiklų.

Žymusis italų virtuvės šefas Gian Luca Demarco, nuo rugsėjo rūpinsis „Erudito licėjaus“ mokinių maitinimu. Sveikas, įvairus maistas padės pagrindus pilnavertei mitybai, lavins jaunų žmonių skonį, supažindins juos su maisto ir valgymo kultūra.

Noras investuoti į švietimą – auganti tendencija tarp Lietuvos investuotojų

Projekto finansavimo, struktūros bei jos įgyvendinimo klausimais rūpinosi gerovės valdymo specialistai ir projekto vadovai „Orion Wealth“. Projektų vadovas Karolis Ražukas teigia, kad, nepaisant įtemptų terminų ir statybų metu kilusių iššūkių, projektą pavyko tinkamai suvaldyti ir kartu su partneriais pasiekti norimą rezultatą.

„Šiuo projektu siekiame ne tik suteikti patrauklias galimybes investuotojams, bet ir prisidėti prie Lietuvos švietimo sistemos gerinimo ir tam reikalingos infrastruktūros plėtros. Džiugu, kad tai svarbu ir investuotojams, kurie vis dažniau renkasi socialiai orientuotas ir atsakingas investicijas. Tikime, kad sujungę savo patirtį, žinias ir siekį prisidėti prie pokyčių, galime sukurti ne tik finansinę naudą, bet ir socialinę gerovę bendruomenei, kurioje gyvename ir dirbame“, – sako K. Ražukas.

Susiję straipsniai:

Naujos „Erudito“ licėjaus mokyklos statyboms Vilniuje užtikrinta papildoma 5 mln. Eur paskola
– Verslo žiniose: Vilniuje baigta „Erudito licėjaus“ pastato rekonstrukcija
– STRUCTUM: Structum straipsnis

Straipsnį paruošė
Marija Kisieliūtė
Komunikacijos vadovė

Kiti straipsniai

Visos naujienos
Visos naujienos