Naujienos | 2023.04.20

Medicinos bankas skolina 2,95 mln. eurų „Erudito“ licėjaus plėtros projektui

Medicinos bankas skolina 2,95 mln. eurų „Erudito“ licėjaus plėtros projektui

Medicinos bankas tęsia Vilniaus senamiestyje įsikūrusio „Erudito“ licėjaus atnaujinimo projekto finansavimą. Pirmojo etapo metu suteikęs 5 mln. eurų paskolą kapitalinio remonto darbams, bankas skiria papildomą 2,95 mln. eurų finansavimą ugdymo įstaigos plėtrai.

Praėjusių metų rugsėjo 1-ąją, užbaigus I-ojo etapo patalpų kapitalinį remontą, Vilniaus senamiestyje duris atvėrė nauja bei modernizuota „Erudito“ licėjaus mokykla. II-ojo etapo darbus numatoma užbaigti iki naujų mokslo metų pradžios rugsėjo 1 dieną. Pastatytame naujame korpuse mokytis galės dar 400 mokinių.

„Švietimo infrastruktūros atnaujinimas, stiprinimas bei plėtra yra vienas aktualiausių klausimų susiduriant su ugdymo įstaigų prieinamumo bei pastarųjų kokybės iššūkius – prie jų sprendimo siekiame aktyviai prisidėti. Tokie projektai mums yra ir vieni įdomiausių parodant, kad tradiciniai bankai gali tapti patikimais švietimo bei ugdymo įstaigų finansavimo partneriais“, – sako Medicinos banko Verslo tarnybos direktorius Julius Ivaška.

Projekto finansavimo, struktūros bei jos įgyvendinimo klausimais rūpinasi daugiašeimis biuras „Orion Wealth“. Bendra projekto vertė siekia 17,9 mln. eurų.

Karolis Ražukas | Investicinių projektų vadovas

„Kaip ir I-ojo etapo rekonstrukcijos darbams įgyvendinti pasitelktas tiek bankinis, tiek individualių investuotojų kapitalas. Šį kartą vėl kreipėmės į Medicinos banką, kuris prieš tai suteikė paskolą I-ojo etapo rekonstrukcijai. Pirmuoju etapu parodėme, kad sugebame efektyviai suvaldyti projektą, laiku ir kokybiškai užbaigti statybos darbus ir paruošti patalpas naujų mokslo metų pradžiai. Prieš metus pasiekti geri rezultatai suteikia daugiau pasitikėjimo ne tik bankui, bet ir privatiems investuotojams.“ – teigia Karolis Ražukas, „Orion Wealth“ investicinių projektų vadovas.

Nuoseklios investicijos į Lietuvos švietimo infrastruktūros vystymą

Daugiašeimio biuro „Orion Wealth“ konsultuojamas Marius Jakulis Jason jau keletą metų nuosekliai vykdo investicinius projektus susijusius su Lietuvos švietimo infrastruktūros kūrimu bei gerinimu. Dabartines 7100 kv.m. „Erudito“ licėjaus patalpas Vilniaus centre Mariaus Jakulio Jason šeima ir „Erudito“ licėjus įsigijo dar 2021-aisiais metais.

Nerijus Pačėsa | „Erudito” Licėjus vadovas ir steigėjas

Šiuolaikinė mokykla turi atspindėti  šiuolaikines tendencijas, kurios vyrauja biuruose ir kitose profesinėse aplinkose.  O jos pasižymi didelėmis erdvėmis skirtomis bendradarbiavimui, estetiška ir švaria aplinka, funkcionaliais baldais ir technologiniais sprendimais, kurie leidžia palaikyti mokyklos pulsą ir ritmą. „Džiaugiamės, kad tokioje aplinkoje nuo 2022 mokslo metų mokosi „Erudito“ licėjaus moksleiviai, o 2023 metų rugsėjį pasitiksime dar labiau išplėtę mokyklos erdves –„FabLab“ laboratorija, bendruomenės renginiams ir susibūrimams skirta zona, modernia biblioteka, bendradarbystės vietomis ir naujomis klasėmis“, – sako „Erudito“ licėjaus įkūrėjas ir direktorius doc. Dr. Nerijus Pačėsa.

„Švietimas man yra strateginė investavimo kryptis, nes tikiu, kad tai – ne tik perspektyvu ir pelninga, bet ir prasminga. Mūsų būsimos ir esamos kartos ugdymas, žinios, mokslas – tikime, kad visi šie elementai yra sėkmingos šalies pagrindas. Tai matyti ir iš kitų valstybių patirčių: kur švietimo sistema veikia gerai, ten ir ekonominė plėtra, pirmavimas inovacijose yra kur kas aukščiau nei kitur. Lietuva yra žmonės, ir kuo daugiau čia bus žmonių su aukštais gebėjimais kurti inovacijas, tuo geriau“, – teigia investuotojas ir filantropinio „MJJ“ fondo steigėjas Marius Jakulis Jason.

Marius Jakulis Jason | Verslininkas, investuotojas, filantropas ir „MJJ” fondo steigėjas

„Orion Wealth“ investicinių projektų vadovas Karolis Ražukas papildo, jog: „Investicijos į švietimą yra ta kryptis, kurią kartu su „Orion Wealth“ komanda išsigryninome jau seniai, ir nuolat ieškome naujų projektų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Džiugu, kad Lietuvos investuotojams projekto grąža nebėra vienintelis kriterijus investuojant. Žinoma, kartu su komanda siekiame, kad projektas būtų pelningas visais aspektais. Naujoji „Erudito“ licėjaus mokykla, atvėrusi duris praeitų metų rugsėjo 1-ąją yra naujas modernios mokyklos standartas Lietuvoje – žinoma, kad toks rezultatas džiugina investuotojus, o dar neinvestavusiems leidžia susipažinti su projektą valdančia komanda, įvertinti rezultatus. Taip žingsnelis po žingsnelio įkvepiančiais pavyzdžiais siekiame keisti Lietuvos šveitimo infrastruktūros veidą.“

Plačiau apie šį projektą galite paskaityti čia.

Straipsnį paruošė
Marija Kisieliūtė
Komunikacijos vadovė

Kiti straipsniai

Visos naujienos
Visos naujienos